Provozní řád rybníku Tyšlák

  1. Rybář se musí zaregistrovat u správce a zakoupit povolenku, v případě nepřítomnosti správce ihned kontaktovat na tel. 777 799 721, v případě neohlášení rybolovu se jedná o pytláctví!
  2. Při řešení problému volejte majitele revíru na tel: 777 799 721
  3. Při fotografování úlovků se fotíme POUZE V KLEČE, aby nedošlo k pádu ryby! Ryba musí být mokrá a musí být polévána vodou. Jedná se o chyť a pusť – v tomto případě rybu v co nejkratší době pouštíme zpět do rybníku ze síťky v podběráku, z podložky či ze síťky na vážení. Rybu nevhazujeme rukama!
  4. V letním období při chycení jesetera - nevytahovat na břeh, odháčkovat ve vodě!
  5. K lovu musí být připraven podběrák o velikosti ramene minimálně 80 cm (lépe 100 cm), podložka pod rybu musí mít bočnice (vaničkový typ) s minimálním rozměrem 50 x 90 cm!
  6. Rybář může chytat pouze na místech k tomu určených a to tak, aby nebyl omezován sousední lovící.
  7. Při kontrole správcem rybníku se musí rybář prokázat platnou povolenkou a na požádání musí ukázat i vlastní zavazadlo či vozidlo.
  8. Při nočním rybolovu je rybář povinen mít osvícené chytající místo. 
  9. K parkování vozidel používejte výhradně označených odstavných ploch a nevjíždějte na ostatní soukromé pozemky. Zavezení rybářských věcí za závoru pouze po schválení správcem.
  10. Využívejte chemické WC umístěné na hrázi rybníka nebo za chatou č. 2 a č. 6
  11. Zakoupením povolenky se lovící zavazuje dodržovat vypsané pravidla místního rybářského a provozního řádu s tím i udržování pořádku, čistoty a nerušení ostatních návštěvníků.
  12. Rybolov v blízkosti elektrického vedení v horní části rybníka je pouze na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!
  13. Pokud máte fotografie Vašich úlovků dosažených na rybníce „Tyšlák“ a nevadí Vám jejich zveřejnění na vývěsce u rybníka nebo internetu, zašlete nám je prosím na naši e-mailovou adresu: info@tyslak.cz
  14. Zakazujeme používání vlastních pevných plavidel k rekreaci a ke krmení ryb - pouze možnost zapůjčení plavidla na místě.
  15. Loví se na 2 pruty s jedním návazcem, vlasec o velikosti minimalne 0,30 mm! Způsob lovu: plavaná, položená, feeder. Možnost používání mikroprotihrotů.
  16. Lovení na běžné nástrahy včetně živočišných. Vnadění lze provádět prostřednictvím krmítek nebo klasickými způsoby ze břehu (ručně, prakem, raketou, kobrou, zavážecí lodičkou.
  17. Při zdolání zraněné ryby je povinná dezinfekce.
  18. Neručíme za úrazy a odcizené věci.
  19. V případě zjištění přestupku u sousedního rybáře volejte správce rybníka.

   

  Zákazy:

  1. Zákaz ponechávání ryb ve vezírku.
  2. Zákaz lovení na více než jeden návazec na prutu.
  3. Zákaz lovení ryb pomocí pevných montáží a to, helikoptér, srkaček a jiných montáží, které rybě neumožní po utrhnutí montáže uniknout.
  4. Zákaz používání pletených šňůr v plném návinu na cívce, stejně jako šokových a odhozových návazců z pletenky nebo z fluorocarbonu. Koncové návazce za obratlíkem či karabinkou jsou povoleny.
  5. Zákaz lovu na nevařených luštěnin či nevařených kukuřic, mléčných kalů, krve nebo také tygřího ořechu. Nesmí se používat ani zakysaných nebo plesnivých směsí. 
  6. Zákaz lovu na živou rybku, která nebyla chycena na našem revíru! 
  7. Zákaz rozdělávání ohňů mimo vyznačená ohniště.
  8. Zákaz velkých plemen psů a bojových plemen na revíru z důvodu bezpečnosti porybného při nočních kontrolách. 

   

   

  Při nedodržování pravidel na rybníku „Tyšlák“, špatném zacházením s rybami, pytláctvím, výtržnictvím a další, může být odebrán zaplacený poukaz, který již nebude vydán nový a rybář je vykázán správcem z objektu revíru.

  Při podezření v nedodržení podmínek má správce možnost kontroly osobních věcí a dopravních prostředků. Při odjezdu rybářů probíhá namátková kontrola. Celý objekt monitorován kamerovým systémem.

 1. Možnost odkupu kapra do 3 kg po schválení správcem. Cena 1 kg - 100 Kč.  

Proč k nám?

 • Velice bohatá a pestrá rybí obsádka

  Trofejní úlovky. 
 • Ubytování v chatkách

 • Rekreace

 • Občerstvení

Kontaktujte nás

Rezervujte si rybolov právě teď! Kontaktujte nás